etykieta ekologicznej firmy

Jazzy Mango jest EKO. Sprawdź jak dbam o środowisko.

Prowadzenie firmy zgodnie z przekonaniami i świadomością ekologiczną jest wyzwaniem. Jednak wiele zależy od nastawienia, cierpliwości i przemyślanego planu działania.

Dlatego precyzyjnie dobieram dostawców oraz firmy partnerskie. Jednocześnie przykładam dużą wagę do szukania rozwiązań proekologicznych i takie też stosuję. Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę w kwestii ochrony środowiska i dbam o przestrzeń, w której żyję i pracuję.

Małe gesty, które mają ogromny wpływ na środowisko.

Oprócz powyższych działań, ograniczam negatywny wpływ na otoczenie poprzez:

+ Wegańskie buty w ofercie
+ Przyjazne środowisku opakowania jednostkowe, nadające się do recycklingu
+ Ekologiczne foliopaki z nieszkodliwej dla środowiska skrobi
+ Pudełka z tektury kraft wytwarzanej z materiałów wtórnych
+ Nadruki na opakowaniach z użyciem farby na bazie wody
+ Dostawę i odbiór w paczkomacie, wspólnie zmniejszamy emisję spalin
+ Ekonomiczny i energooszczędny sprzęt biurowy, niższy pobór prądu

Na opakowaniach znajdziesz poniższy symbol, który gwarantuje, że użyte materiały są bezpieczne dla środowiska:

3R

Ponadto, stosuję i popieram podejście ekologiczne 3R: „Reduce, Reuse, Recycle”. W jaki sposób?

– unikam kupowania zbędnych rzeczy, sprzętu. Ograniczam też zakupy nieprzetworzonych produktów do niezbędnego minimum. Wybieram takie produkty tylko w przypadku, kiedy niestety nie mam możliwości zastąpić go innym pochodzącym z odzysku;

– używam powtórnie opakowań i kartonów, dlatego jednocześnie proszę Was o nieniszczenie kartonów, w których dostajecie zamówienia. Na pewno znajdziecie dla nich nowe zastosowanie. Jeśli nie, będę niezwykle wdzięczna za odesłanie ich z powrotem do Jazzy Mango.

– utylizuję, a większość produktów wykorzystanych do produkcji, realizacji zamówień i wysyłek jest wykonana z materiałów wtórnych. Są biodegradowalne, wielokrotnego użytku i mogą być przetworzone.

Zadbaj ze mną o środowisko.

W myśl ekologicznej misji firmy pragnę wyeliminować pozostałe czynniki szkodliwe dla środowiska, roślinności i zwierząt.

Oczywiście nie na wszystkie mam wpływ, np. emisja spalin związana z dostawami przez firmy kurierskie.

Jednak wspólnie możemy ograniczyć negatywne oddziaływanie poprzez wybieranie opcji dostawy do punktu odbioru (paczkomatu). To pozwoli kurierowi dostarczyć większą liczbę przesyłek do jednego punktu i wyeliminuje potrzebę rozwożenia każdej paczki pod różne adresy.

Dla przesyłek krajowych

Możesz wpisać w uwagach do zamówienia, że nie potrzebujesz opakowania jednostkowego. Dostaniesz zamówienie zapakowane ekologicznie, bez pudełka.

Możesz również odesłać niezniszczone opakowanie z powrotem celem ponownego użycia. Pamiętaj, aby mnie zawiadomić o chęci odesłania pudełka.

Zapewniam Cię, że takie “zielone” gesty zostaną przeze mnie odpowiednio docenione.

Co powiesz na zniżkę podczas kolejnych zakupów?